Telefon
WhatsApp
Bitlis’te yaz Kur’an kursları kapanış ve ödül programı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde başlatılan ve 8 hafta süren yaz Kur'an kursları, 26 Ağustos’ta sona erecek.

90 bini aşkın cami ve Kur’an kursunda gerçekleştirilen kursların kapanış programları yapılıyor. 8 hafta boyunca camilere giden çocuk ve gençler, Kur'an-ı Kerim’in yanı sıra İslam'ın temel inanç esaslarını, ibadetleri ve Hazreti Muhammed'in (Sallahllahu Aleyhi Vesselem) hayatını öğrendi.

“Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur'an Öğrenme Vakti”, “Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel” sloganlarıyla başlanan yaz Kur’an kursları için il müftülüğü tarafından Bitlis Kültür Merkezi’nde kapanış programı düzenlendi.

“Yarın camilere, Kur’an kurslarına ve ezana bu çocuklar sahip çıkacak”

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, yaz Kur’an kurslarının çok güzel ve verimli geçtiğini söyledi.

“Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerdir.” hadisini hatırlatarak konuşmasına başlayan Geylani, “Gerçekten yaz Kur’an kurslarımız çok güzel geçti. Hocalarımızdan, velilerimizden ve öğrencilerimizden Allah razı olsun. Bu çocuklar, bugünün küçükleri, yarının büyükleri. Yarın bu camilere, bu Kur’an kurslarına, okunan ezanlara sahip çıkacak bunlar. Ecdattan bu mukaddes toprakları emanet aldık. Bu emaneti gelecek nesillere emanet etmek hepimizin boynunun borcudur.” dedi.

“Hayırlı bir nesil yetiştirmenin gayreti içindeyiz”

Hayırlı bir nesil yetiştirmenin gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Geylani, şunları söyledi:

“Kim Kur’an-ı okursa, okuduğunu anlarsa, dünyası da ahiretti de cennet olur. Kendisine, ailesine, ülkesine, milletine, dinine, diyanetine hayırlı bir nesil yetiştirmek hepimizin vazifesidir. Onu için bu öğrencileri camilerde topladık. Belki bu program bitiyor ama bizim programlarımız devam ediyor. Anne babalar olarak, hocalar olarak bunlara karşı vazifemiz, sorumluluklarımız var. Rabbimiz, ‘Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun…’ diye bizi ikaz ediyor. Bu çocuklara sahip çıkarsak, o zaman dünyamız da ahiretimizde cennet olur.”

“Bu çocuklar Allah’ın bize bir emanetidir”

Son olarak, “Bu çocuklar Allah’ın bize bir emaneti. Bu emanete karşı olan sorumluluğumuzu ve vazifemizi unutmayalım.” diyen Geylani, ‘Ya öğrenen ol ya öğreten ol ya dinleyen ol ya seven ol aman ha beşincisi olma helak olursun.’ hadisini hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Yaz Kur’an kurslarında okuyan çocuklarının ilahi ve şiir dinletisi, İstiklal Marşı ve ezanın okunması, yaz boyunca camilerde yapılan etkinliklerin yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardından çocukların okudukları Kur’an-ı Kerimle devam eden program, temel dini bilgiler yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve öğrencileri eğiten hocalara başarı belgesinin takdim edilmesinin ardında yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Reklam

Bitlis Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği