Telefon
WhatsApp
Halk Eğitim Merkezi’nde 515 kursta 8 bin 700 kursiyer eğitim aldı
300 X 250 Reklam Alanı

Bitlis Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yapılan el emekleri, açılan yılsonu sergisiyle görücüye çıktı.

Şemsi Bitlis Mahallesi’nde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nde açılan yılsonu sergisinde, açılan tablolar ve yapılan el emekleri sergilendi.

İşaret diliyle birlikte İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Bitlis Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, “Kursiyer ve kurs sayımıza baktığımızda il genelinde her yıl nüfusumuzun yüzde 30’u Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün kurslarında eğitim görmekteler. Kim, nerede, ne zaman, hangi kursu istiyorsa, Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak bunları verme zorundayız. Burada bir emek, alın teri, göz nuru, düşüncenin sanata dönüşmesi, insanların fikrini, aşkını, sevgisini ilmek ilmek halı veya tabloya işlemesi var. Bu güzel eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemalettin Duman, 2021-2022 eğitim öğretim yılında birinci ve ikinci kademe okuma yazma, mesleki, eğitici, kültürel ve spor dallarında açılan 515 kursta 6 bin 100’ü kadın, 2 bin 600’ü erkek olmak üzere toplam 8 bin 700 kişiye eğitim verildiğini belirtti.

Halk Eğitim Merkezleri, örgün eğitimin içinde veya dışında kalmış her yaş grubundaki fertlerin günün şartlarına uymalarını, bir meslek sahibi olmalarını sağlayan, eğitim kurumları olduğunu hatırlatan Duman, halk eğitim merkezlerinin her zaman, her yerde, herkes için eğitimden hareketle tüm bireylere hizmet vermeyi amaç edindiğini vurguladı.

Duman, “Ayrıca liselerden mezun olmuş gençlerimizi üniversite sınavlarına hazırlamak üzere 75 öğrencimize destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim verilmiştir. Aynı zamanda yaklaşık 3 bin açık ortaokul ve açık lise öğrencisinin kayıt ve mezuniyet iş ve işlemleri de gerçekleştirilmiştir. Yıl içerisinde yaptığımız çalışmalarda bizlerden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından biçki dikiş kursu öğrencileri tarafından atık malzemelerden yapılan kıyafetler minik öğrenciler tarafından düzenlenen mini defile ile tanıtıldı. Program açılış kurdelesinin kesilmesi ve serginin gezilmesi ile sona erdi. Sergi 3 gün boyunca ziyaretçilere açık tutulacak.

Halk eğitimin yıl sonu programına Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Emniyet Müdürü Celal Özcan, bazı kurum amirleri, İş insanı Ahmet Eren ve vatandaşlar katıldı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Bitlis Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği